Білоруси завоювали 8 медалей на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное

Білоруські спортсмени завоювали 8 медалей (3 золота, 2 срібла, 3 бронзи) на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное в португальському Монтемор-о-Велью. Білоруські спортсмени завоювали 8 медалей (3 золота, 2 срібла, 3 бронзи) на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное в португальському Монтемор-о-Велью

У заключний день, 26 серпня, скарбничка збірної Білорусі поповнилася 4 нагородами.

Золото в чоловічій каное-одиночці на дистанції 200 м завоював Артем Козир (його час 39,810 секунди), він обійшов росіянина Івана Штиля (39,970) і литовця Хенрікаса Жустаутаса (40,043). Артем Козир став уже триразовим чемпіоном світу, раніше він перемагав на цій дистанції в 2015 та 2017 років роках.

Золото завоювала і жіноча каное-двійка на дистанції 200 м. Алена Ноздрьова і Камілла Бобер показали час 45,234 секунди, випередивши Сільвію Щербинська та Дороту Боровску з Польщі (46,158) а також росіянок Ксенію Курач і Олесеві Никифорову (46,668).

Срібну нагороду в заключний день завоювала Марина Литвинчук в жіночих змаганнях байдарок-одиночок на 5000 м (24 хвилини 12,014 секунди). Золото тут виграла британка Ліззі Бругтон (24.01,737), бронза у ірландки Дженіфер Еган (24.15,075).

Бронзу серед каное-двійок на 500 м завоювали білоруски Надія Макарченко і Ольга Климова (2 хвилини 0,485 секунди), золото у канадок Лоуренс Вінсент-Лапойнт і Кейт Вінсент (1.56,395), срібло у угорок Віраг Бали і Кінчев Такач (1.58,632 ).

У попередні дні білоруси завоювали ще 4 нагороди (1 золото, 1 срібло, 2 бронзи).

24 серпня чемпіонами світу стали Гліб Солодуха та Денис Махлай в змаганнях каное-двійок серед чоловіків на 200 м. А Олена Ноздрьова стала срібною медалісткою в змаганнях серед жінок на каное-одиночках на дистанції 500 м.

25 серпня в жіночих змаганнях каное-одинаків на 200 м бронзової медалісткою стала білоруска Алена Ноздрьова . За підсумками фотофінішу з'ясувалося, що вона показала однаковий час і розділила третє місце з полькою Доротой Борівської. Ще одну бронзову нагороду завоювала білоруска Ольга Худенко в змаганнях байдарок-одиночок на 500 м.

Всього на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное було розіграно 30 комплектів нагород. Медальний залік виграла Німеччина (7 золотих, 4 срібні, 2 бронзові), Білорусь (3, 2, 3) - на 4-й позиції.