Казахстанец став переможцем турніру з вільної боротьби в Красноярську

• повідомити про помилку

Помилка відправлена. Дякуємо!

• печатка
  • 1

У Красноярську завершився IX міжнародний турнір з вільної боротьби серед кадетів на призи триразового Олімпійського чемпіона Буйвайсара Сайтієва.

У престижному турнірі взяли участь 348 юних борців з таких країн, як Росія, Азербайджан, Білорусь, Німеччина, Іран, Киргизстан, Монголія, Таджикистан, Узбекистан і Казахстан. Команда Казахстану під керівництвом старшого тренера Нургалі Рахманкулова поїхала в складі з 53 осіб. В результаті казахстанські спортсмени завоювали одну золоту, дві серебяние і чотири бронзові нагороди. За традицією на турнірі були засновані грошові призові. У кожній ваговій категорії переможці отримали 1,5 тисячі доларів, срібні призери - 800 доларів, за третє місце - 500 доларів. Так само тренер переможця отримав 300 доларів.

Єдиним переможцем з Казахстану став Рискелді Асканбаев у ваговій категорії 42 кг. Столичний палуан буквально недавно став чемпіоном країни серед учнів спортінтернату. На шляху до фіналу Рискелди був сильніше монгола Алтанболда Даваасурена, киргизів Талгата Тинчтикбекова і узбека Шерзота Шамсутдінова. З іншої підгрупи в фінан пробився ще один представник Казахстану Жавохір Ірістаев. Він переміг свого співвітчизника Ербол Дільмагамбетова, таджика Баходур Каюмова і киргизів Анарбек Сидикбекова. Але в боротьбі за золото сильнішим виявився Асканбаев. У фінальній зустрічі він здолав Ірістаева з рахунком 5: 2, 4: 0 і став переможцем міжнародного турніру. Потрібно відзначити, що в цій ваговій категорії казахстанські палуани зібрали весь комплект медалей. Бронзу завоював Ербол Дільмагамбетов.

Всього за крок до золота зупинився Еркебулан Борангаліев у ваговій категорії 50 кг. Спочатку він переміг Даніеля Нагієва (Азербайджан), Айдара Алімбекова (Киргизстан), Еріка Евет (Краснодарський край) і Дархана Калкенова (Казахстан). Але, на жаль, у фіналі Борангаліев поступився Ахмеду Мажідову з Дагестану з рахунком 0: 7 і став срібним призером турніру.

Так само володарями бронзових медалей стали Дархан Калкенов (50 кг), Мухамбетов Куатбек (54 кг) і Ільяс Жума (63 кг).